🇪🇸 MotoGP: Jack Milleré a péntek Aragonban

Két hét után folytatódott a Gyorsaságmotoros-világbajnokság, amelynek helyszíne ezúttal a Motorland Aragon pálya.

Az FP1-en Marc Marquez bizonyult a leggyorsabbnak, azonban azt hozzá kell tenni, hogy a Repsol Honda versenyzője új szett lágy gumikat rakott fel a motorjára, így látványos előnyét ennek köszönhette.

Délutánra már kezdett realizálódni a helyzet, Marquez immáron nem tudott beleszólni a nagyok levesébe, noha egy bukás is hátráltatta a nyolcszoros bajnokot.

A nap legjobb idejét Jack Miller motorozta, 01:47.613-as körrel, mögötte az Aprilia modern kori első dobogóját szerző Aleix Espargaro végzett, aki továbbra is kiváló formában van. Meglepően elől végzett Cal Crutchlow is, aki úgy tűnik egyre jobban kezdi megszokni a Yamahát. Csapattársa, a bajnoki éllovas Fabio Quartararo egyelőre egy 7.hellyel kezdte az első napot.

Maverick Vinales megejtette a debütálását az Apriliával, de egyelőre túl nagy eredményt ne várjunk még tőle.

Pocsék napot zárt Joan Mir, aki mindössze a 21.lett, de egyelőre a KTM-esek sem találják a tempót.

Szombaton 9:55-től folytatódik a hétvége a 3.szabadedzéssel, majd 14:10-től kezdődik az időmérő Q1-es szakasza, az Aréna 4 mindent élőben közvetít.

Címlapkép: MotoGP.com