A Magyar Nagydíj számokban

Jöjjön szokásos statisztikai összegzőnk, avagy: milyen rekordok dőltek meg a Magyar Nagydíj hétvégéjén!

Szombaton új név iratkozott fel a pole-pozíciót szerzők listájára: George Russell lett a Forma-1 történetének 105. különböző versenyzője, aki egy futamot az első rajtkockából kezdhetett meg, Sergio Pérez és Carlos Sainz után idén ő már a harmadik pilóta, aki feliratkozott erre a listára. Russellnek pályafutása 73. időmérőjén jött össze az első pole, ami a tizenhatodik legnagyobb várakozás a sportág történetében (a rekordot 216-tal Pérez tartja). Russell pole-pozíciója a Mercedes nyolcadik időmérős győzelme volt a Hungaroringen, ezzel egyenlítettek a McLarennel és a Ferrarival szemben ezen a listán.

A Mercedes pilótái közül Russell szerzett először pole-t idén [kép forrása: MakFormula1 – Formula-1 Image Story]

Max Verstappen pályafutása 28. futamgyőzelmét aratta, a mostani azonban azért is különleges, mert ennyire gyenge rajtpozícióból korábban még soha nem jutott a dobogó tetejére. Ez a mostani volt a Red Bull 84. győzelme, ebből mindössze a második, amelyet a hatodiknál rosszabb rajthelyről szereztek a csapat versenyzői. A Hungaroringen egymást követő második évben fordult elő, hogy a győztes a TOP 4-en kívülről rajtolt, ugyanakkor a pálya 37 éves története során összesen mindössze negyedszer volt ilyenre példa.

Verstappen pályafutása során ötvenedik alkalommal állt vezető helyen egy versenyen, míg Lewis Hamilton a 47. és az 50. kör között élen töltött négy körével megdöntötte az ugyanazon a pályán vezetett legtöbb kör rekordját. Az eddigi csúcsot Bill Vukovich tartotta, aki 485 körön át vezette az ötvenes években a világbajnokságba még beleszámító Indy 500-at, míg Hamilton már 487 körnél tart a Hungaroringen.

Amennyire gyengén kezdte a szezont Hamilton, annyira jó formában van most: zsinórban az ötödik, idén összesen már a hatodik dobogós helyezését szerezte, ezzel egyenlített Carlos Sainzcal és Sergio Pérezzel szemben, de például több pódiuma van idén, mint az összetettben 2. helyen álló Charles Leclerc-nek.

Talán elsőre nem gondolnánk, de Hamiltonnak több dobogója van idén, mint Leclerc-nek! [kép forrása: MakFormula1 – Formula-1 Image Story]

Verstappen és Hamilton 31. alkalommal végeztek egy futamon az első két helyen, ezzel beállították a rekordot, amelyet Hamilton és korábbi csapattársa, Nico Rosberg tart.

Észrevettél még más érdekes statisztikákat is? Írd meg nekünk kommentben!

Címlapkép forrása: MakFormula1 – Formula-1 Image Story